İçeriğe geç

Antalya Erzurum Arası Kaç KM

Antalya Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Erzurum arası kaç km? Antalya Erzurum arası kaç saat? Antalya Erzurum yol tarifi? Antalya Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Erzurum Arası Kaç KM

Antalya Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 km’dir. Antalya Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 979 km’dir.

Antalya Erzurum Arası Kaç KM

Antalya Erzurum Arası Kaç Saat

Antalya Erzurum arası kaç saat; Antalya Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Antalya Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 979 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Antalya Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.