İçeriğe geç

Antalya Erzincan Arası Kaç KM

Antalya Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Erzincan arası kaç km? Antalya Erzincan arası kaç saat? Antalya Erzincan yol tarifi? Antalya Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Erzincan Arası Kaç KM

Antalya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1048 km’dir. Antalya Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 830 km’dir.

Antalya Erzincan Arası Kaç KM

Antalya Erzincan Arası Kaç Saat

Antalya Erzincan arası kaç saat; Antalya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1048 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Antalya Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 830 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Antalya Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1048 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.