İçeriğe geç

Antalya Elazığ Arası Kaç KM

Antalya Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Elazığ arası kaç km? Antalya Elazığ arası kaç saat? Antalya Elazığ yol tarifi? Antalya Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Elazığ Arası Kaç KM

Antalya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 km’dir. Antalya Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 774 km’dir.

Antalya Elazığ Arası Kaç KM

Antalya Elazığ Arası Kaç Saat

Antalya Elazığ arası kaç saat; Antalya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Antalya Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 774 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Antalya Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1050 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.