İçeriğe geç

Antalya Edirne Arası Kaç KM

Antalya Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Edirne arası kaç km? Antalya Edirne arası kaç saat? Antalya Edirne yol tarifi? Antalya Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Edirne Arası Kaç KM

Antalya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 km’dir. Antalya Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 642 km’dir.

Antalya Edirne Arası Kaç KM

Antalya Edirne Arası Kaç Saat

Antalya Edirne arası kaç saat; Antalya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Antalya Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 642 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Antalya Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 934 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.