İçeriğe geç

Antalya Diyarbakır Arası Kaç KM

Antalya Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Diyarbakır arası kaç km? Antalya Diyarbakır arası kaç saat? Antalya Diyarbakır yol tarifi? Antalya Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Diyarbakır Arası Kaç KM

Antalya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 km’dir. Antalya Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 848 km’dir.

Antalya Diyarbakır Arası Kaç KM

Antalya Diyarbakır Arası Kaç Saat

Antalya Diyarbakır arası kaç saat; Antalya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Antalya Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 848 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Antalya Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.