İçeriğe geç

Antalya Denizli Arası Kaç KM

Antalya Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Denizli arası kaç km? Antalya Denizli arası kaç saat? Antalya Denizli yol tarifi? Antalya Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Denizli Arası Kaç KM

Antalya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 km’dir. Antalya Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 174 km’dir.

Antalya Denizli Arası Kaç KM

Antalya Denizli Arası Kaç Saat

Antalya Denizli arası kaç saat; Antalya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Antalya Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.