İçeriğe geç

Antalya Çorum Arası Kaç KM

Antalya Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Çorum arası kaç km? Antalya Çorum arası kaç saat? Antalya Çorum yol tarifi? Antalya Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Çorum Arası Kaç KM

Antalya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 km’dir. Antalya Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 549 km’dir.

Antalya Çorum Arası Kaç KM

Antalya Çorum Arası Kaç Saat

Antalya Çorum arası kaç saat; Antalya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 549 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Antalya Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.