İçeriğe geç

Antalya Çankırı Arası Kaç KM

Antalya Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Çankırı arası kaç km? Antalya Çankırı arası kaç saat? Antalya Çankırı yol tarifi? Antalya Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Çankırı Arası Kaç KM

Antalya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 km’dir. Antalya Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 484 km’dir.

Antalya Çankırı Arası Kaç KM

Antalya Çankırı Arası Kaç Saat

Antalya Çankırı arası kaç saat; Antalya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 484 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.