İçeriğe geç

Antalya Çanakkale Arası Kaç KM

Antalya Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Çanakkale arası kaç km? Antalya Çanakkale arası kaç saat? Antalya Çanakkale yol tarifi? Antalya Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Çanakkale Arası Kaç KM

Antalya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 km’dir. Antalya Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 521 km’dir.

Antalya Çanakkale Arası Kaç KM

Antalya Çanakkale Arası Kaç Saat

Antalya Çanakkale arası kaç saat; Antalya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Antalya Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 521 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 696 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.