İçeriğe geç

Antalya Burdur Arası Kaç KM

Antalya Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Burdur arası kaç km? Antalya Burdur arası kaç saat? Antalya Burdur yol tarifi? Antalya Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Burdur Arası Kaç KM

Antalya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 127 km’dir. Antalya Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 100 km’dir.

Antalya Burdur Arası Kaç KM

Antalya Burdur Arası Kaç Saat

Antalya Burdur arası kaç saat; Antalya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 127 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 100 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Antalya Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 127 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.