İçeriğe geç

Antalya Bitlis Arası Kaç KM

Antalya Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Bitlis arası kaç km? Antalya Bitlis arası kaç saat? Antalya Bitlis yol tarifi? Antalya Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Bitlis Arası Kaç KM

Antalya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 km’dir. Antalya Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1018 km’dir.

Antalya Bitlis Arası Kaç KM

Antalya Bitlis Arası Kaç Saat

Antalya Bitlis arası kaç saat; Antalya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Antalya Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Antalya Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1018 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Antalya Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1328 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 107 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.