İçeriğe geç

Antalya Bingöl Arası Kaç KM

Antalya Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Bingöl arası kaç km? Antalya Bingöl arası kaç saat? Antalya Bingöl yol tarifi? Antalya Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Bingöl Arası Kaç KM

Antalya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1217 km’dir. Antalya Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 915 km’dir.

Antalya Bingöl Arası Kaç KM

Antalya Bingöl Arası Kaç Saat

Antalya Bingöl arası kaç saat; Antalya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1217 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 915 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Antalya Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1217 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.