İçeriğe geç

Antalya Batman Arası Kaç KM

Antalya Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Batman arası kaç km? Antalya Batman arası kaç saat? Antalya Batman yol tarifi? Antalya Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Batman Arası Kaç KM

Antalya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 km’dir. Antalya Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 928 km’dir.

Antalya Batman Arası Kaç KM

Antalya Batman Arası Kaç Saat

Antalya Batman arası kaç saat; Antalya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 928 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Antalya Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1220 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 68 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 98 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.