İçeriğe geç

Antalya Aydın Arası Kaç KM

Antalya Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Aydın arası kaç km? Antalya Aydın arası kaç saat? Antalya Aydın yol tarifi? Antalya Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Antalya Aydın Arası Kaç KM

Antalya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 km’dir. Antalya Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Antalya Aydın Arası Kaç KM

Antalya Aydın Arası Kaç Saat

Antalya Aydın arası kaç saat; Antalya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Antalya Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.