İçeriğe geç

Antalya Artvin Arası Kaç KM

Antalya Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Artvin arası kaç km? Antalya Artvin arası kaç saat? Antalya Artvin yol tarifi? Antalya Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Artvin Arası Kaç KM

Antalya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 km’dir. Antalya Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1063 km’dir.

Antalya Artvin Arası Kaç KM

Antalya Artvin Arası Kaç Saat

Antalya Artvin arası kaç saat; Antalya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Antalya Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1063 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Antalya Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.