İçeriğe geç

Antalya Ardahan Arası Kaç KM

Antalya Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Ardahan arası kaç km? Antalya Ardahan arası kaç saat? Antalya Ardahan yol tarifi? Antalya Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Ardahan Arası Kaç KM

Antalya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1460 km’dir. Antalya Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1138 km’dir.

Antalya Ardahan Arası Kaç KM

Antalya Ardahan Arası Kaç Saat

Antalya Ardahan arası kaç saat; Antalya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1460 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1138 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Antalya Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1460 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.