İçeriğe geç

Antalya Amasya Arası Kaç KM


Antalya Amasya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Antalya ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Amasya arası kaç km? Antalya Amasya arası kaç saat? Antalya Amasya yol tarifi? Antalya Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Amasya Arası Kaç KM

Antalya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 km’dir. Antalya Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 611 km’dir.

Antalya Amasya Arası Kaç KM

Antalya Amasya Arası Kaç Saat

Antalya Amasya arası kaç saat; Antalya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Antalya Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 611 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Antalya Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.