Antalya Alanya Arası Kaç KM


Antalya Alanya arası kaç km;
yazımızda öncelikle Antalya ve Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Alanya arası kaç km? Antalya Alanya arası kaç saat? Antalya Alanya yol tarifi? Antalya Alanya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Alanya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1.582 km²’dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36°30’07” ve 36°36’31” kuzey enlemleri ile 31°38’40” ve 32°32’02” doğu boylamı GPS koordinatlarıdır.

Antalya Alanya Arası Kaç KM

Antalya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 km’dir. Antalya Alanya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 114 km’dir.

Antalya Alanya Arası Kaç KM

Antalya Alanya Arası Kaç Saat

Antalya Alanya arası kaç saat; Antalya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Antalya Alanya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Alanya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 114 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

10 dakika

Antalya Alanya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Alanya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Alanya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Alanya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.