İçeriğe geç

Antalya Aksaray Arası Kaç KM

Antalya Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Aksaray arası kaç km? Antalya Aksaray arası kaç saat? Antalya Aksaray yol tarifi? Antalya Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir.            Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Aksaray Arası Kaç KM

Antalya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 458 km’dir. Antalya Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 336 km’dir.

Antalya Aksaray Arası Kaç KM

Antalya Aksaray Arası Kaç Saat

Antalya Aksaray arası kaç saat; Antalya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 458 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Antalya Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 336 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Antalya Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 458 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.