İçeriğe geç

Antalya Ağrı Arası Kaç KM

Antalya Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Ağrı arası kaç km? Antalya Ağrı arası kaç saat? Antalya Ağrı yol tarifi? Antalya Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Ağrı Arası Kaç KM

Antalya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 km’dir. Antalya Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1118 km’dir.

Antalya Ağrı Arası Kaç KM

Antalya Ağrı Arası Kaç Saat

Antalya Ağrı arası kaç saat; Antalya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Antalya Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1118 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Antalya Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.