İçeriğe geç

Antalya Afyon Arası Kaç KM

Antalya Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Afyon arası kaç km? Antalya Afyon arası kaç saat? Antalya Afyon yol tarifi? Antalya Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir.  Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Afyon Arası Kaç KM

Antalya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 km’dir. Antalya Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 208 km’dir.

Antalya Afyon Arası Kaç KM

Antalya Afyon Arası Kaç Saat

Antalya Afyon arası kaç saat; Antalya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 208 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Antalya Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 289 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre  (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.