İçeriğe geç

Antalya Adana Arası Kaç KM

Antalya Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Adana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Adana arası kaç km? Antalya Adana arası kaç saat? Antalya Adana yol tarifi? Antalya Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km2’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Adana Arası Kaç KM

Antalya Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 611km’dir. Antalya Adana arası mesafe havayolu ile yaklaşık 411 km’dir.

Antalya Adana Arası Kaç KM

 Antalya Adana Arası Kaç Saat

Antalya Adana arası kaç saat; Antalya Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 611 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 18 dakika sürmektedir. Antalya Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 54 dakika sürmektedir. Antalya Adana arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 411kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 18 dakika

Otobüs ile;

10 saat 54 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Antalya Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 611 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adana arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.