İçeriğe geç

Antakya Yol Tarifi

Hatay Antakya yol tarifi; yazımızda öncelikle Antakya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antakya’ya nasıl gidilir? Antakya yol tarifi? Antakya yol haritası? Antakya İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antakya İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Antakya, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Antakya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 703 km2’dir. Antakya ilçesinin rakımı ise 101 m olarak hesaplanmıştır. Antakya ilinin Kuzeyinde Belen, doğusunda ise Reyhanlı, batısında Samandağ, Güneyinde ise Defne ve Altınözü ilçeleri bulunmaktadır. Antakya ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Antakya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Antakya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 383.354 nüfusa sahiptir.

Antakya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Antakya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Antakya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Antakya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antakya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Antakya’ya Nasıl Gidilir? Antakya Yol Tarifi

Antakya’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Antakya’ya gelebilirsiniz. Antakya karayolu ile Hatay şehir merkezine 34.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.113 km, Ankara’ya yaklaşık 678 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.086 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Antakya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Antakya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.