İçeriğe geç

Ankara Zonguldak Arası Kaç KM

Ankara Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Zonguldak arası kaç km? Ankara Zonguldak arası kaç saat? Ankara Zonguldak yol tarifi? Ankara Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Zonguldak Arası Kaç KM

Ankara Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 km’dir. Ankara Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 192 km’dir.

Ankara Zonguldak Arası Kaç KM

Ankara Zonguldak Arası Kaç Saat

Ankara Zonguldak arası kaç saat; Ankara Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 192 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 273 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.