İçeriğe geç

Ankara Yozgat Arası Kaç KM

Ankara Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Yozgat arası kaç km? Ankara Yozgat arası kaç saat? Ankara Yozgat yol tarifi? Ankara Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Yozgat Arası Kaç KM

Ankara Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 km’dir. Ankara Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 167 km’dir.

Ankara Yozgat Arası Kaç KM

Ankara Yozgat Arası Kaç Saat

Ankara Yozgat arası kaç saat; Ankara Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ankara Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.