İçeriğe geç

Ankara Yalova Arası Kaç KM

Ankara Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Yalova arası kaç km? Ankara Yalova arası kaç saat? Ankara Yalova yol tarifi? Ankara Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ankara Yalova Arası Kaç KM

Ankara Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 km’dir. Ankara Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 315 km’dir.

Ankara Yalova Arası Kaç KM

Ankara Yalova Arası Kaç Saat

Ankara Yalova arası kaç saat; Ankara Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 315 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 418 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.