İçeriğe geç

Ankara Uşak Arası Kaç KM

Ankara Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Uşak arası kaç km? Ankara Uşak arası kaç saat? Ankara Uşak yol tarifi? Ankara Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Uşak Arası Kaç KM

Ankara Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 km’dir. Ankara Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Ankara Uşak Arası Kaç KM

Ankara Uşak Arası Kaç Saat

Ankara Uşak arası kaç saat; Ankara Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

1 saat

Ankara Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.