İçeriğe geç

Ankara Tunceli Arası Kaç KM

Ankara Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Tunceli arası kaç km? Ankara Tunceli arası kaç saat? Ankara Tunceli yol tarifi? Ankara Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105 K 39.6505 D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Tunceli Arası Kaç KM

Ankara Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 km’dir. Ankara Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 569 km’dir.

Ankara Tunceli Arası Kaç KM

Ankara Tunceli Arası Kaç Saat

Ankara Tunceli arası kaç saat; Ankara Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ankara Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 569 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ankara Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 850 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.