İçeriğe geç

Ankara Trabzon Arası Kaç KM

Ankara Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Trabzon arası kaç km? Ankara Trabzon arası kaç saat? Ankara Trabzon yol tarifi? Ankara Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Trabzon Arası Kaç KM

Ankara Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 km’dir. Ankara Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 593 km’dir.

Ankara Trabzon Arası Kaç KM

Ankara Trabzon Arası Kaç Saat

Ankara Trabzon arası kaç saat; Ankara Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 593 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ankara Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.