İçeriğe geç

Ankara Tokat Arası Kaç KM

Ankara Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Tokat arası kaç km? Ankara Tokat arası kaç saat? Ankara Tokat yol tarifi? Ankara Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Tokat Arası Kaç KM

Ankara Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 km’dir. Ankara Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 318 km’dir.

Ankara Tokat Arası Kaç KM

Ankara Tokat Arası Kaç Saat

Ankara Tokat arası kaç saat; Ankara Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 318 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.