İçeriğe geç

Ankara Tekirdağ Arası Kaç KM

Ankara Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Tekirdağ arası kaç km? Ankara Tekirdağ arası kaç saat? Ankara Tekirdağ yol tarifi? Ankara Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Tekirdağ Arası Kaç KM

Ankara Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Ankara Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 468 km’dir.

Ankara Tekirdağ Arası Kaç KM

Ankara Tekirdağ Arası Kaç Saat

Ankara Tekirdağ arası kaç saat; Ankara Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 468 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ankara Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.