Ankara Ilgaz Arası Kaç KM

Ankara Ilgaz arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Ilgaz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Ilgaz arası kaç km? Ankara Ilgaz arası kaç saat? Ankara Ilgaz yol tarifi? Ankara Ilgaz arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Ilgaz İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ilgaz ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ilgaz ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 784 km2dir. Ilgaz ilçesinin coğrafi konumu ise 41°06′K 33°52′D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Ilgaz Arası Kaç KM

Ankara Ilgaz arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 km’dir.

Ankara Ilgaz Arası Kaç KM

Ankara Ilgaz Arası Kaç Saat

Ankara Ilgaz arası kaç saat; Ankara Ilgaz arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Ilgaz arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Ankara Ilgaz Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Ilgaz arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Ilgaz Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Ilgaz arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ilgaz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ilgaz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.