İçeriğe geç

Ankara Sivas Arası Kaç KM

Ankara Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Sivas arası kaç km? Ankara Sivas arası kaç saat? Ankara Sivas yol tarifi? Ankara Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ankara Sivas Arası Kaç KM

Ankara Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 km’dir. Ankara Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 356 km’dir.

Ankara Sivas Arası Kaç KM

Ankara Sivas Arası Kaç Saat

Ankara Sivas arası kaç saat; Ankara Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 356 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Ankara Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.