İçeriğe geç

Ankara Şırnak Arası Kaç KM

Ankara Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Şırnak arası kaç km? Ankara Şırnak arası kaç saat? Ankara Şırnak yol tarifi? Ankara Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172    km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Şırnak Arası Kaç KM

Ankara Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 km’dir. Ankara Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 875 km’dir.

Ankara Şırnak Arası Kaç KM

Ankara Şırnak Arası Kaç Saat

Ankara Şırnak arası kaç saat; Ankara Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 875 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ankara Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.