İçeriğe geç

Ankara Sinop Arası Kaç KM

Ankara Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Sinop arası kaç km? Ankara Sinop arası kaç saat? Ankara Sinop yol tarifi? Ankara Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Sinop Arası Kaç KM

Ankara Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 km’dir. Ankara Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 303 km’dir.

Ankara Sinop Arası Kaç KM

Ankara Sinop Arası Kaç Saat

Ankara Sinop arası kaç saat; Ankara Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 303 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ankara Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 412 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.