İçeriğe geç

Ankara Siirt Arası Kaç KM

Ankara Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Siirt arası kaç km? Ankara Siirt arası kaç saat? Ankara Siirt yol tarifi? Ankara Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Ankara Siirt Arası Kaç KM

Ankara Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 km’dir. Ankara Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Ankara Siirt Arası Kaç Saat

Ankara Siirt arası kaç saat; Ankara Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ankara Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ankara Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ankara Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1180 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.