Ankara Side Arası Kaç KM

Ankara Side arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Side şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Side arası kaç km? Ankara Side arası kaç saat? Ankara Side yol tarifi? Ankara Side arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Side İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Side ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Side ilçesinin yüzölçümü yaklaşık — km2dir. Side ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.9976” Kuzey ve 31° 23′ 20.0004” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Side Arası Kaç KM

Ankara Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 505 km’dir. Ankara Side arası mesafe havayolu ile yaklaşık 375 km’dir.

Ankara Side Arası Kaç KM

Ankara Side Arası Kaç Saat

Ankara Side arası kaç saat; Ankara Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 505 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Side arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Side arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 375 kilometredir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Ankara Side Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Side arası mesafe karayolu ile yaklaşık 505 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Side Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Side arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Side’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Side’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.