İçeriğe geç

Ankara Şanlıurfa Arası Kaç KM

Ankara Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Şanlıurfa arası kaç km? Ankara Şanlıurfa arası kaç saat? Ankara Şanlıurfa yol tarifi? Ankara Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Şanlıurfa Arası Kaç KM

Ankara Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 km’dir. Ankara Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 619 km’dir.

Ankara Şanlıurfa Arası Kaç KM

Ankara Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Ankara Şanlıurfa arası kaç saat; Ankara Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ankara Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ankara Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 619 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ankara Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 878 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.