İçeriğe geç

Ankara Samsun Arası Kaç KM

Ankara Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Samsun arası kaç km? Ankara Samsun arası kaç saat? Ankara Samsun yol tarifi? Ankara Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Ankara Samsun Arası Kaç KM

Ankara Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Ankara Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Ankara Samsun Arası Kaç Saat

Ankara Samsun arası kaç saat; Ankara Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Ankara Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.