Ankara Salda Gölü Arası Kaç KM

Ankara Salda Gölü arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Salda Gölü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Salda Gölü arası kaç km? Ankara Salda Gölü arası kaç saat? Ankara Salda Gölü yol tarifi? Ankara Salda Gölü arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Salda Gölü İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Salda Gölü ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Salda Gölü ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 43,7 km2’dir. Salda Gölü ilçesinin coğrafi konumu ise 37.33°K 29.41°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Salda Gölü Arası Kaç KM

Ankara Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. Ankara Salda Gölü arası mesafe havayolu ile yaklaşık 380 km’dir.

Ankara Salda Gölü Arası Kaç KM

Ankara Salda Gölü Arası Kaç Saat

Ankara Salda Gölü arası kaç saat; Ankara Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Salda Gölü arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Salda Gölü arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 380 kilometredir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Ankara Salda Gölü Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Salda Gölü Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Salda Gölü arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Salda Gölü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salda Gölü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.