İçeriğe geç

Ankara Sakarya Arası Kaç KM

Ankara Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Sakarya arası kaç km? Ankara Sakarya arası kaç saat? Ankara Sakarya yol tarifi? Ankara Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Ankara Sakarya Arası Kaç KM

Ankara Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 km’dir. Ankara Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 223 km’dir.

Ankara Sakarya Arası Kaç KM

Ankara Sakarya Arası Kaç Saat

Ankara Sakarya arası kaç saat; Ankara Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 223 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 310 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.