Ankara Safranbolu Arası Kaç KM

Ankara Safranbolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Safranbolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Safranbolu arası kaç km? Ankara Safranbolu arası kaç saat? Ankara Safranbolu yol tarifi? Ankara Safranbolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Safranbolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Safranbolu ilçesi;

Karadeniz bölgesinde yer alan Safranbolu ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 750 km2dir. Safranbolu ilçesinin coğrafi konumu ise 41° 14′ 57.5016” Kuzey ve 32° 40′ 59.2608” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Safranbolu Arası Kaç KM

Ankara Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 km’dir. Ankara Safranbolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 150 km’dir.

Ankara Safranbolu Arası Kaç KM

Ankara Safranbolu Arası Kaç Saat

Ankara Safranbolu arası kaç saat; Ankara Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Safranbolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Safranbolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 150 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Ankara Safranbolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Safranbolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 226 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Safranbolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Safranbolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Safranbolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Safranbolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.