İçeriğe geç

Ankara Rize Arası Kaç KM

Ankara Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Rize arası kaç km? Ankara Rize arası kaç saat? Ankara Rize yol tarifi? Ankara Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Ankara Rize Arası Kaç KM

Ankara Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 807 km’dir. Ankara Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 660 km’dir.

Ankara Rize Arası Kaç KM

Ankara Rize Arası Kaç Saat

Ankara Rize arası kaç saat; Ankara Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 807 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ankara Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 660 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ankara Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 807 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.