Ankara Polatlı Arası Kaç KM

Ankara Polatlı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Polatlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Polatlı arası kaç km? Ankara Polatlı arası kaç saat? Ankara Polatlı yol tarifi? Ankara Polatlı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Polatlı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Polatlı ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Polatlı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 3,618 km2dir. Polatlı ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 35′ 6.1764” Kuzey ve 32° 8′ 40.9164” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Polatlı Arası Kaç KM

Ankara Polatlı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 km’dir. Ankara Polatlı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Ankara Polatlı Arası Kaç KM

Ankara Polatlı Arası Kaç Saat

Ankara Polatlı arası kaç saat; Ankara Polatlı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ankara Polatlı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ankara Polatlı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 65 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Ankara Polatlı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Polatlı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 80 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Polatlı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Polatlı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Polatlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Polatlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.