Ankara Pamukkale Arası Kaç KM

Ankara Pamukkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Pamukkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Pamukkale arası kaç km? Ankara Pamukkale arası kaç saat? Ankara Pamukkale yol tarifi? Ankara Pamukkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Pamukkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Pamukkale ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Pamukkale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 823 km2dir. Pamukkale ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 55′ 6.9960” Kuzey ve 29° 6′ 37.1088” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Pamukkale Arası Kaç KM

Ankara Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Ankara Pamukkale Arası Kaç KM

Ankara Pamukkale Arası Kaç Saat

Ankara Pamukkale arası kaç saat; Ankara Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Pamukkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Ankara Pamukkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Pamukkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Pamukkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Pamukkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Pamukkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Pamukkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.