İçeriğe geç

Ankara Osmaniye Arası Kaç KM

Ankara Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Osmaniye arası kaç km? Ankara Osmaniye arası kaç saat? Ankara Osmaniye yol tarifi? Ankara Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ankara Osmaniye Arası Kaç KM

Ankara Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 km’dir. Ankara Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Ankara Osmaniye Arası Kaç KM

Ankara Osmaniye Arası Kaç Saat

Ankara Osmaniye arası kaç saat; Ankara Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ankara Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ankara Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 589 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.