İçeriğe geç

Ankara Ordu Arası Kaç KM

Ankara Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Ordu arası kaç km? Ankara Ordu arası kaç saat? Ankara Ordu yol tarifi? Ankara Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ankara Ordu Arası Kaç KM

Ankara Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 km’dir. Ankara Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Ankara Ordu Arası Kaç KM

Ankara Ordu Arası Kaç Saat

Ankara Ordu arası kaç saat; Ankara Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ankara Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.