İçeriğe geç

Ankara Niğde Arası Kaç KM

Ankara Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Niğde arası kaç km? Ankara Niğde arası kaç saat? Ankara Niğde yol tarifi? Ankara Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Ankara Niğde Arası Kaç KM

Ankara Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 312 km’dir. Ankara Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 259 km’dir.

Ankara Niğde Arası Kaç KM

Ankara Niğde Arası Kaç Saat

Ankara Niğde arası kaç saat; Ankara Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 312 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 259 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 312 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.