İçeriğe geç

Ankara Nevşehir Arası Kaç KM

Ankara Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Nevşehir arası kaç km? Ankara Nevşehir arası kaç saat? Ankara Nevşehir yol tarifi? Ankara Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Ankara Nevşehir Arası Kaç KM

Ankara Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 km’dir. Ankara Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 210 km’dir.

Ankara Nevşehir Arası Kaç KM

Ankara Nevşehir Arası Kaç Saat

Ankara Nevşehir arası kaç saat; Ankara Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ankara Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ankara Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Ankara Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.