İçeriğe geç

Ankara Muş Arası Kaç KM

Ankara Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Ankara ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ankara Muş arası kaç km? Ankara Muş arası kaç saat? Ankara Muş yol tarifi? Ankara Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ankara ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ankara ili yüzölçümü yaklaşık 25.632 km2’dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39.933333°N 32.866667°E GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Ankara Muş Arası Kaç KM

Ankara Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 km’dir. Ankara Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 755 km’dir.

Ankara Muş Arası Kaç KM

Ankara Muş Arası Kaç Saat

Ankara Muş arası kaç saat; Ankara Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ankara Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ankara Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 755 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ankara Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ankara Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1001 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ankara Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ankara Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.